Jak przyrządzić aromatyczną zupę krem z pomidorów

Kuchnia

Przyrządzenie aromatycznej zupy krem z pomidorów może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości jest to proste danie, które można przygotować w domu w kilka chwil. Aby otrzymać pyszne, kremowe danie, należy jednak zastosować kilka prostych trików, którymi podzielimy się w tym artykule.

1. Wybierz dobre jakościowo pomidory
Podstawa pysznej zupy krem z pomidorów to wybór dobrych jakościowo pomidorów. Nie warto oszczędzać na warzywach, gdyż będą one stanowić podstawę zupy. Warto wybierać mięsiste, soczyste pomidory o intensywnym smaku.

1. Obróbka termiczna
Ogólnie, do zup kremowych najlepiej nadają się pomidory obrabiane termicznie. Można to zrobić wedle uznania – można pomidory zapiekać, gotować, smażyć czy dusić, a następnie zmiksować na gęstą masę.

1. Inne składniki zupy
Chcąc podkreślić smak zupy, warto dodać do niej kilka dodatkowych składników. Można wybrać np. cebulę, pieczarki, bazylię, natkę pietruszki, liście laurowe czy ząbek czosnku. Każdy z tych składników nadaje zupie niepowtarzalnego smaku i aromatu.

1. Zastosuj sprzęt kuchenny
Zupa krem z pomidorów potrzebuje bardzo dokładnego zmiksowania, dlatego warto skorzystać z blendera lub miksera. Jeśli brakuje sprzętu, można pokroić mięsiste pomidory w drobne kawałki i przetrzeć przez sitko, ale w ten sposób nie uzyska się tak kremowej konsystencji.

1. Dekoracja i podawanie
Aby zupa krem z pomidorów wyglądała atrakcyjnie, warto dodać do niej odrobinę śmietany, oliwy z oliwek czy posiekaną natkę pietruszki. Zupa powinna być podawana ciepła, najlepiej z chrupiącą bagietką lub grzankami.

Wniosek
Przyrządzenie aromatycznej zupy krem z pomidorów nie jest trudne, a używając naszych prostych trików, każdy może uzyskać pyszne, kremowe danie w swojej kuchni. Warto eksperymentować z różnymi dodatkami, by zupa miała zawsze inny i niepowtarzalny smak.