Następnego dnia zrobiłam ciasto na rogaliki od podstaw. Postępowałam zgodnie z metodą podaną w internecie i było to całkiem proste do wykonania. Zrobiłam cztery ciasta i włożyłam je do zamrażarki. Podczas przygotowywania ciasta nie miałam pojęcia, że rogaliki są bezglutenowe.
Do drugiego ciasta użyłam 1 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej, 1/2 szklanki mąki białej, 1/4 łyżeczki soli i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia.
Moje trzecie ciasto przygotowałam z mąki bezglutenowej, 1/2 szklanki mąki z brązowego ryżu, 1/2 szklanki skrobi z tapioki, 1/4 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia.
Czwarte ciasto zostało przygotowane z mąki bezglutenowej, 1/2 filiżanki mąki z brązowego ryżu, 1/4 filiżanki skrobi ziemniaczanej, 1/4 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia.
Te cztery ciasta zostały rozwałkowane na posypanej mąką powierzchni. Pierwsze dwa ciasta zostały rozwałkowane do grubości 1/8 cala, a trzecie i czwarte do grubości 1/4 cala.
Pierwsze ciasto zostało pocięte na koła o średnicy 1 cala i grubości 1/8 cala. Drugie i trzecie ciasto pocięto na koła o grubości 1 1/4 cala.
Wreszcie czwarte ciasto zostało pocięte na kółka o grubości 1/2 cala.
Do trzech pierwszych ciast użyłam okrągłej foremki do wycinania ciastek o średnicy 1 1/2 cala, a do czwartego ciasta użyłam kwadratowej foremki do wycinania ciastek o średnicy 1 1/2 cala.
Następnie posmarowałam ciasta masłem i piekłam je na natłuszczonej blasze w temperaturze 350 stopni F przez 10-12 minut.
Po ostudzeniu rogalików, przełożyłam je na drucianą półkę i posypałam cukrem pudrem.
Mojej rodzinie bardzo smakowały. Mój syn powiedział, że rogaliki były najlepsze jakie kiedykolwiek jadł, a córka powiedziała, że chce jeść rogaliki cały czas.
Wnioski:
Mam nadzieję, że podobał Wam się ten post o „Przepisie na bezglutenowe rogaliki”. Wiem, że wielu z was próbowało już tego przepisu i na pewno go pokochacie. Podzieliłam się z Wami również kilkoma przydatnymi wskazówkami, jak zrobić idealne bezglutenowe rogaliki.