Jak zrobić proste ciasto na Wielkanoc

Kuchnia

Czy szukasz prostego i pysznego przepisu na ciasto na Wielkanoc? Jeśli tak to mam dla Ciebie idealny przepis. Jestem pewna, że nie musisz spędzać dużo czasu i wysiłku aby zrobić pyszne ciasto na Wielkanoc.

Sekretem zrobienia dobrego i smacznego ciasta jest użycie odpowiednich składników i sprawienie, że będzie ono łatwe do upieczenia i przygotowania. Pozwól, że powiem Ci jak zrobić proste ciasto na Wielkanoc.

Wybierz odpowiedni kształt

Wybór odpowiedniego kształtu jest bardzo ważny, ponieważ zadecyduje o tym, jak wyjdzie. Jeśli wybrałeś prosty kształt jak prostokąt to nie musisz stosować żadnej szczególnej metody pieczenia.

Składniki:

Masło – 1/2 szklanki

Cukier – 1 filiżanka

Jajka – 2

Mleko – 1 filiżanka

Jogurt – 1/4 szklanki

Proszek do pieczenia – 2 łyżki

Soda oczyszczona – 1 łyżka

Esencja waniliowa – 1 łyżka

Sól – 1/2 łyżeczki

Cukier puder – 1/2 filiżanki

Chipsy czekoladowe – 1/2 filiżanki

Mąka tortowa – 2 filiżanki

Instrukcje:

Po pierwsze, rozgrzej swój piekarnik na 350 stopni. Następnie weź masło, cukier, jajka i mleko i dobrze je wymieszaj. Dodaj proszek do pieczenia, sodę, sól, esencję waniliową i cukier puder. Wymieszaj je dobrze.

Następnie dodaj jogurt, proszek do pieczenia, sodę i sól. Wymieszaj je dobrze.

Teraz wlej ciasto do wysmarowanej tłuszczem patelni i piecz w rozgrzanym piekarniku przez 35 do 40 minut. Wyjmij z piekarnika i pozwól mu ostygnąć. Następnie posyp chipsy czekoladowe na wierzchu ciasta i pokrój je na kawałki.

Wnioski:

Wiem, że możecie mieć różne pomysły na proste ciasto na Wielkanoc, ale to jest proste i łatwe do zrobienia ciasto. Składniki są łatwo dostępne i nie trzeba się martwić o jego smak.