Jak przygotować soczyste krewetki w sosie czosnkowym

Kuchnia

Przygotowanie soczystych krewetek w sosie czosnkowym jest łatwe i szybkie. Jeśli chcesz zaimponować gościom, lub zrobić sobie smaczną i szybką kolację, przeczytaj poniższy artykuł.

I. Wybierz odpowiednie krewetki

Niektóre krewetki mogą być już gotowe lub prażone, ale w tym przypadku potrzebujemy surowych krewetek. Najlepiej wybrać “tiger shrimp” lub “jumbo shrimp”, aby zachować odpowiednią teksturę i smak. Ważne jest aby wybrać krewetki, które są świeże, z niebieskawą barwą i połyskiem.

II. Przygotowanie

Aby uzyskać najlepszy smak, krewetki należy oczyścić. Odetnij głowę, skorupkę i ogon, ale pozostaw ogon. Oczyść każdą krewetkę i wyciągnij z niej ciemny kanał, który jest układem trawiennym. Następnie nastaw naczynie z wodą na duży ogień i dodaj soli, biorąc pod uwagę, że krewetki lubią sól. Kiedy woda się gotuje, dodaj krewetki i gotuj je przez 2-3 minuty, lub do momentu, kiedy osiągną różowy kolor i będą jędrne.

III. Sos czosnkowy

Sos czosnkowy jest idealnym dodatkiem do serwowanych krewetek. Aby go przygotować, potrzebujesz 4 łyżki masła, 5 ząbków czosnku, 1/4 szklanki białego wina, 1/4 szklanki bulionu, sól i pieprz. W garnku rozgrzej masło i dodaj czosnek, smaż go chwilę na małym ogniu, aż nabierze lekkiego koloru. Następnie dodaj białe wino i bulion, gotuj na małym ogniu przez około 5 minut, aż zaczną się pojawiać bąbelki. Przypraw sos do smaku solą i pieprzem.

IV. Podanie

Gotowe krewetki nacieraj sos czosnkowym i podawaj gorące. Możesz je podać z ryżem lub na warzywach na parze. Krewetki również świetnie smakują z kromką chleba.

V. Podsumowanie

Przygotowanie soczystych krewetek w sosie czosnkowym jest naprawdę proste. Z odpowiednio dobranymi krewetkami, odpowiednio przygotowanym sosem, i odpowiednio udekorowana, może stanowić pyszny element kolacji z przyjaciółmi lub rodziną. Wystarczy odrobinę czasu i gotowości do eksperymentowania z różnymi składnikami, aby uczynić ją naprawdę wyjątkową.